Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новобілянська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04336576) був реорганізований і увійшов до складу Білолуцької громади

Історія села Новобіла

Село Новобіла розташоване на річці Біла, що є притокою ріки Айдар. Назва ріки походить від характеру місцевості: крейдяні гори, біля яких вона протікає.

Існує два припущення, стосовно дати заснування села: засноване 1686 року чи після 1709 року. Вірогіднішим роком народження є 1686, про що свідчить карта заселення нашого краю, підготовлена луганськими краєзнавцями. Першим оселився тут сотник Острогозького слобідського козацького полку Андрій Кузьмич Чмихов і за ім'ям свого батька назвав свій хутір Кузьминкою. Науковці ж вважають, що назва села Кузьминка неофіційна, бо в документах того часу дане поселення йменувалося як «Новобелінська слобода». Отже, назва села походить від ріки Біла, на берегах якої і розташоване село. Основним заняттям жителів поселення було хліборобство. У другій половині XVII ст. почали культивувати картоплю. Допоміжними заняттям було тваринництво, бджільництво і садівництво.

Відстань до райцентру становить близько 33 км і проходить автошляхом  Неподалік від села розташований пункт пропуску на кордоні з Росією Новобіла—Новобіла (на  даний  час  не  функціонує).

Загальна  площа  села  Новобіла  становить - 13487,00 га,  площа населеного пункту - 1922,4 га.

На  даний  час  на  території   села  Новобіла  зареєстровано  1678  осіб  та  рахується  605  дворів,  дітей   дошкільного  віку  92 чол., учні  школи  179 чол.

На  території  сільської  ради  працюють:

• Новобілянська  сільська  рада -  сільський  голова Грачевцов   І.Ф.,
  • Новобілянська  ЗОШ  І-ІІІ  ступенів ,  директор  Цапенко  А.І.,
  • Дошкільний  навчальний заклад«Краплинка», завідувач  Лівенська І.П.,
  • Сільський  будинок  культури, директор  Кутнякова  Н.І.,
  • Сільська  бібліотека –  завідувач   Владімірова  І.С.
  • Сільська  лікарська  амбулаторія  загальної  практики  сімейної  медицини – головний  лікар  Дулєпов  В.М.
  • Поштове  відділення -  начальник   Майорова  Т.П.
  • ФГ  «Хижняк» - керівник  Хижняк П.П.
  • ФГ «Підопригора» - керівник  Підопригора  О.В.
  • ТОВ «Агролуч» -  керівник  Дураков  Л.В.
  • Орендарі -  Мозговий  С.О.,Кравченко  С.С.,Щербін  І.П.
  • Молокоприймальний  пункт  охолодження  молока.
  • Функціонують  12  магазинів.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування