Проекти рішень сесій сільської ради

Проект рішення

НОВОБІЛЯНСЬКА   СІЛЬСЬКА   РАДА

ТРИНАДЦЯТА   СЕСІЯ   СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ  № 13/9

23 .12.2016  року

село  Новобіла

Про  встановлення пільги по

сплаті земельного податку на

території Новобілянської сільської ради

на 2017 рік.

Керуючись п.п. 28,35 ч.1 ст. .26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні », статтями 265,269-289 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI,Законом України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової           реформи » від 28.12.2014 № 71-VIII, Новобілянська  сільська  рада                                             В И Р І Ш И Л А:

1.Встановити пільги по сплаті земельного податку для юридичних осіб .Від сплати земельного податку звільняються :

органи місцевого самоврядування ;дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування;заклади культури, охорони здоров’я , які повністю утримуються  за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; територіальні органи Державної фіскальної служби України та земельні ділянки кладовищ .

2.Встановити пільги по сплаті земельного податку для фізичних осіб .

Від сплати земельного  податку звільняться:

інваліди  першої і другої групи ; фізичні особи ,які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери ( за віком); ветерани війни та особи ,на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни ,гарантії їх соціального захисту» ; фізичні особи , визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;військовослужбовці та члени їх сімей.

Звільнення  від сплати земельного  податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом  використання у межах граничних норм.

3.Секретарю ради оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації.

4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань економічного і соціального розвитку,бюджету та фінансів  сільської ради.

Сільський голова :                                                І.Ф.Грачевцов

Корисна інформація :  Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених вище категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах таких граничних норм:

• для ведення особистого підсобного господарства – у розмірі не більш як 2 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, в селищах – не більш як 0,15 га, в містах не більш як 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;
  • для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.

Також від сплати земельного податку звільняються на період дії фіксованого сільськогосподарського податку власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку.

До відома! Для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа має подати до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, посвідчення ветерана війни тощо).